Učitel IN 2015

Učitel IN je konference pro učitele a další zájemce z řad studentů i veřejnosti věnovaná inovacím ve vzdělávání s využitím technologií. Akci pořádá Fakulta pedagogická a Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni, statutární město Plzeň a Plzeň 2015 o.p.s. v sobotu 31. října 2015 v kreativní zóně DEPO2015.
Fakulta pedagogická, Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni, statutární město Plzeň a Plzeň 2015 o.p.s. Vás srdečně zvou na konferenci věnovanou inovacím ve vzdělávání, která se uskuteční v sobotu dne 31. 10. 2015 od 10 hodin v kreativní zóně DEPO2015 pod názvem Učitel „in“.

Základním tématem bude využití technologií ve vzdělávání. Pozvali jsme známé osobnosti z celé republiky  z řad učitelů z praxe, kteří ve výuce pracují s tablety – budou zde zástupci použití všech tří platforem (iOS, Android, Windows). Pozornost bude také věnována příkladům dobré praxe využití interaktivní tabule, Google nástrojů, digitálního portfolia Mahara, systému pro videokonference Adobe Connect, vzdělávacího prostředí pro e-learning LMS Moodle. Součástí programu bude představení první české platformy pro otevřené masivní on-line kurzy MOOC seduo.cz.

Pracovníci Plzeň 2015 o.p.s. nás v rámci doprovodného programu provedou kreativní zónou, kde je v současné době umístěno několik originálních projektů a výstav.

Záštitu nad konferencí převzal rektor Západočeské univerzity v Plzni doc. Dr. RNDr. Miroslav Holeček a 1. náměstek primátora města Plzně Mgr. Martin Baxa.

Přijeďte a buďte „in“!

Podrobný program akce  

Hlavní témata:

Učitel „in“ s tabletem – Tomáš Kováč Učitel „in“ a vzdělávací aplikace pro Windows 10 – Karel Klatovský Učitel „in“ u interaktivní tabule – Jana Vejvodová Učitel „in“ v cloudu – Martin Lána Učitel „in“ a digitální portfolio – Linda Pospíšilová Učitel „in“ a kurzy MOOC – František Dalecký Učitel „in“ a videokonference – Jana Čepičková Učitel „in“ a příklady dobré praxe využití LMS Moodle – Marek Kocan

DOPROVODNÝ PROGRAM:

  • Tipy pro práci s tabletem iPad (workshop – lektor Tomáš Kováč)
  • Tipy pro práci s tabletem Windows (workshop – lektor Karel Klatovský)
  • Tipy pro výuku s využitím cloudu (workshop – lektor Martin Lána)
  • Digitální portfolio (diskusní kruh – lektorka Linda Pospíšilová)
  • Možnosti využití robotiky a el. obvodů ve výuce (prezentace a ukázky – lektoři Markéta Jedličková, Vojtěch Škarda, Martina Kupilíková, Dům digitálních dovedností)
  • Zajímavosti ze světa technické výchovy (prezentace a ukázky – lektor Jan Krotký, oddělení technické výchovy FPE ZČU)
  • Vzdělávací systém FRAUS – interaktivní výuka (workshop – lektoři Pavel Bláha, Adam Jelínek)
eskillsUčitel IN je součástí kampaně eskills for jobs. KONTAKT: PhDr. Lucie Rohlíková, Ph.D., katedra výpočetní a didaktické techniky, Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni IN_logo1 ORGANIZAČNÍ TÝM KONFERENCE: Lucie Rohlíková, Fakulta pedagogická Západočeské univerzity v Plzni Jana Komišová, Statutární město Plzeň Jana Čepičková, Ústav jazykové přípravy Západočeské univerzity v Plzni Barbora Šťastná, Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje Adéla Foldynová, DEPO2015

Více informací

Telefon

+420 604 115 360

Email

lrohlik@kvd.zcu.cz

Akce je pro účastníky ZDARMA, k dispozici bude káva, čaj, voda. V areálu bude možné zakoupit si drobné občerstvení. Zájemce prosíme o vyplnění on-line přihlášky a vyjádření předběžného zájmu o některý z nabízených workshopů, diskusních klubů a ukázek.

DOPORUČUJEME:
Ubytování v hotelu Ibis Plzeň, který pro účastníky konference Učitel IN nabízí zdarma parkování a zdarma taxi do DEPO2015.